DARMOWA WYSYŁKA JUŻ OD 230 ZŁ

REALIZACJA WYSYŁKI OD 24 DO 48 GODZIN

GreenBlog

Karma okiem właściciela: Abi i Greenheart-Premiums Small Breed Low Activity

Abi jest dwuletnim maltańczykiem, ważącym około 2,5 kg o małej/średniej aktywności. Nie ma zbyt wielu alergii pokarmowych, jednak gdy w karmie znajdują się zboża i gluten to niestety można zaobserwować u niej wzmożone łzawienie i pojawianie się zacieków w okolicach oczu, z którymi na co dzień nie mamy problemu.

Od około czterech miesięcy testujemy karmę Greenheart-Premiums Small Breeds Low Activity. Jest to karma dla psów małych ras o niskiej aktywności, na bazie śledzia atlantyckiego i ekologicznego kurczaka zagrodowego z włóknami ryżu. Od samego początku ta karma bardzo jej zasmakowała mimo że jest trochę “francuskim pieskiem” i często wybrzydza. Początkowo sugerowaliśmy się zasadą mieszania – pół porcji starej karmy i pół porcji nowej karmy, ze stopniowym zwiększaniem udziału karmy nowej. Niestety pomimo naszego wysiłku nie udawało się to. Abi zostawiała całą starą karmę i wybierała tylko ciasteczka od Greenhearta. Dodam że dopóki nie dostała karmy od Greenheart-Premiums to wcześniejsza karma jej bardzo smakowała i nigdy wcześniej nie odmawiała jedzenia, aż tu nagle niespodzianka… Greenheart zasmakował jej tak bardzo że o zjedzeniu innych ciasteczek nie było mowy.

Jak Abi zmieniła karmę?

Mimo tego że nie zastosowaliśmy się do zasady mieszania karmy to nie wystąpiły u Abi żadne przykre reakcje ze strony układu pokarmowego, które często można zauważyć przy nagłej zmianie karmy. Kupki od samego początku robiła “bardzo ładne”. Myślę że każdy właściciel psiaka wie co oznacza ładna kupka, że jej konsystencja powinna być dość zwarta, a kolor brązowy, nie czarny. Nie miała również żadnych reakcji alergicznych, żadnych zaczerwienień, ani świądu. Jeżeli chodzi o łzawienie i zacieki to tak jak pisałam wyżej nie były one u niej nigdy uciążliwe aczkolwiek oczka wymagały codziennej pielęgnacji i osuszania. Odkąd dostaje greenheart sierść w okolicach oczu praktycznie nie jest wilgotna, zacieków nie ma żadnych więc mogliśmy spokojnie zrezygnować z codziennego przemywania na rzecz robienia tego co 2-3 dni.

Myślę że nie ma co się dziwić że reakcja organizmu Abi na tą karmę jest tak pozytywna, ponieważ skład jest rewelacyjny i ciężko się do czegokolwiek doczepić. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni i nie zamienilibyśmy jej na żadną inną karmę. Analiza składu karmy i wpływu poszczególnych składników na organizm pojawi się w kolejnych wpisach.

–  Laura G.

 

_____________________________

Instagram Abi: @abi_maltese

 

greenheart-premiums karma dla kota hipoalergiczna drugi pies

Drugi pies w domu

Miłośnicy psów często nie chcą poprzestać na jednym pupilu w domu. Nie ma nic piękniejszego niż beztroska zabawa dwóch psów lub wspólna drzemka w psim

Czytaj dalej »
greenheart-premiums karma dla psów hipoalergiczna

Aktywna zima z psem

Jesień i zima to pory roku, które ludzie chętniej spędzają w ciepłym domu. Ulewy i opady śniegu nie sprzyjają długim spacerom. Psy natomiast wciąż mają

Czytaj dalej »