DARMOWA WYSYŁKA JUŻ OD 230 ZŁ

REALIZACJA WYSYŁKI OD 24 DO 48 GODZIN

GreenBlog

Nosówka – przeciwko jakim chorobom szczepimy psy?

nosówka

Nie jest to tak powszechna choroba jak parwowiroza, którą omawialiśmy już wcześniej. Nie zmienia to jednak faktu, że jest bardzo groźna i nie należy jej bagatelizować. Wirus tej choroby atakuje ośrodkowy układ nerwowy.

Nosówka stanowi największe zagrożenie dla szczeniąt dlatego należ pamiętać o komplecie szczepień, które powinien otrzymać szczeniak już w hodowli.

Objawy

Choroba ta objawia się kaszlem oraz wydzieliną z nosa. Może ona mieć postać surowicy, śluzu, ropy lub mieszanej. Podobna wydzielina sączy się ze spojówek i często nazywana jest potocznie śpiochami. Standardowo jak przy innych chorobach pies staje się apatyczny, gorączkuje oraz cierpi na brak apetytu. Istnieje przy tej chorobie również choroba twardej łapy. Objawia się wzmożonym rogowaceniem naskórka na opuszkach oraz na nosie. Choroba może również mieć postać neurologiczną co skutkuje drgawkami, posmutnieniem, kręceniem się w kółko, zaburzeniami orientacji czy niedowładem kończyn.

Oczywiście występuje łagodna odmiana tej choroby i objawia się lekkim nieżytem dróg oddechowych. Powoduje to, że właściciele bagatelizują ten objaw i nie zgłaszają się do lekarza weterynarii.

greenheart-premiums karma dla kota hipoalergiczna drugi pies

Drugi pies w domu

Miłośnicy psów często nie chcą poprzestać na jednym pupilu w domu. Nie ma nic piękniejszego niż beztroska zabawa dwóch psów lub wspólna drzemka w psim

Czytaj dalej »