DARMOWA WYSYŁKA JUŻ OD 230 ZŁ

REALIZACJA WYSYŁKI OD 24 DO 48 GODZIN

GreenBlog

Karma okiem właściciela: Oli i Greenheart-Premiums Anti Allergy

Początek przygody, karmienia, a może już nawet miłości Oliego do karmy Greenheart-Premiums Anti Allergy – hipoalergiczna bezglutenowa karma dla psów – jagnięcina z włóknami ryżu zaczęła się od małej tragedii.

Oli jest małym 2,5kg maltańczykiem, który ma zatkane kanaliki łzowe. Defekt obrazuje się dużymi problemami z zaciekami wokół oczu. Zastosowanie innej karmy z najwyższej półki cenowej zakończyło się ogromnymi zaciekami przy oczkach. Codzienne stosowane kosmetyki takie jak: płyny do zacieków, puder nie przyniosły efektu. Wszelkie badania oczu takie jak wymazy również.

Postanowiłem Oliemu zmienić karmę. Wybór nie był łatwy, ale jako aktywny użytkownik instagrama dostałem rekomendacje karmy Greenheart-Premiums. Sprawdziłem skład karmy: 43% jagnięcina nowozelandzka, włókna ryżu, idealnie dopasowane witaminy i minerały, inne równie ważne składniki, a co najważniejsze brak glutenu, pozwoliły podjąć decyzje.
Skontaktowałem się z firmą (bardzo dobry kontakt) i już po kilkunastu minutach miałem zamówioną pierwszą paczkę karmy. Przesyłka była już po 2 dniach u nas.

Po otwarciu zdziwiła mnie wielkość chrupków – były dwa razy większa od dotychczasowych. Pierwszą myślą było to, że Oli nie da rady ich zjeść. Karma jednak okazała się bardziej miękka niż inne do tej pory. Przyszedł czas na test smaku (tutaj trzeba nadmienić, że nasz bohater jest bardzo wybredny, taki francuski piesek). No i się stało. Z wielkością karmy nie było problemu, a smak? Trzeba było tylko widzieć jak ją zajadał.

Padła decyzja o natychmiastowej zmianie karmy. Mimo wiedzy, że powinienem mieszać karmę starą i nową nie miałem serca patrzeć na załzawione oczy Oliego. Zaryzykowałem i podałem ją bez mieszania. Oli od pierwszego dnia jadł jej dużo. Prowadzę politykę zawsze pełnej miski. Obawa o problemy jelitowe skutkowała bieganiem za pieskiem po ogrodzie i zaglądanie pod ogon czy już była zrobiona kupa. Wreszcie nastała ta chwila – bez zmian, normalnego koloru i konsystencji. Wszystko w jak największym porządku.

Już po kilku dniach zauważyłem poprawę wokół oczek. Brązowe zacieki drastycznie spadły. Zabiegi kosmetyczne w końcu zaczęły przynosić efekty. Po dwóch tygodniach było ich coraz mniej. Po miesiącu osiągnęliśmy bardzo dużą poprawę. Wiem, że przy zatkanych kanalikach łzowych ideału nigdy nie będzie, ale karma od Greenheart-Premiums przywróciła nadzieje i spokój ducha.

Nie ma nic gorszego, jak patrzeć na pyszczek swojego dziecka i widzieć to, co ja widziałem.
Zamieszczam zdjęcia przed podaniem karmy, po dwóch tygodniach oraz po miesiącu stosowania.
Kolejnym krokiem będzie wprowadzanie smaczków wegetariańskich również tej firmy.

Dziękuję firmie Greenheart-Premiums z całego serca.

– Zbyszek P.

_____________________

Instagram Oliego – @oli_maltese

greenheart-premiums karma dla kota hipoalergiczna drugi pies

Drugi pies w domu

Miłośnicy psów często nie chcą poprzestać na jednym pupilu w domu. Nie ma nic piękniejszego niż beztroska zabawa dwóch psów lub wspólna drzemka w psim

Czytaj dalej »
greenheart-premiums karma dla psów hipoalergiczna

Aktywna zima z psem

Jesień i zima to pory roku, które ludzie chętniej spędzają w ciepłym domu. Ulewy i opady śniegu nie sprzyjają długim spacerom. Psy natomiast wciąż mają

Czytaj dalej »