DARMOWA WYSYŁKA JUŻ OD 230 ZŁ

REALIZACJA WYSYŁKI OD 24 DO 48 GODZIN

GreenBlog

Erlichioza – choroby odkleszczowe cz.4

erlichioza dirofilarioza

Ciąg dalszy chorób odkleszczowych u psów. Tym razem na tapet bierzemy erlichioze, która nie jest wcale mniej groźne od omawianych wcześniej babeszjozy, boreliozy i anaplazmozy. Przejdźmy więc do rzeczy!

Erlichioza

Jest to choroba wywoływana przez drobnoustroje. Wyróżnia się 3 rodzaje tej choroby a mianowicie ostrą, podkliniczną i przewlekłą. Objawami przy odmianie ostrej są gorączka, różne wydzieliny z nosa i oczu, zmniejszenie apetytu, masy ciała, duszności oraz możliwe jest powiększenie węzłów chłonnych. W przypadku rodzaju podklinicznego objawy to nie występują żadne objawy kliniczne. Natomiast przy przewlekłej przede wszystkim widoczna jest utrata masy ciała, bladość błon śluzowych, krwawienie w obrębie ciała, ból brzucha, krwawienie z nosa. W formie ostrej jak i przewlekłej może pojawić się również smolisty stolec.

Dodatkowo właściciel chorego zwierzaka może zaobserwować duszności oraz wyraźne ruchy klatki piersiowej u pupila, możliwe jest również zabarwienie struktury oka na czerwono e względu na potencjalny stan zapalny. Ewidentnymi objawami będą drgawki, niedowład.

Niestety obecnie nie istnieje szczepionka więc znów wracamy do profilaktyki przeciwkleszczowej.

 

greenheart-premiums karma dla kota hipoalergiczna drugi pies

Drugi pies w domu

Miłośnicy psów często nie chcą poprzestać na jednym pupilu w domu. Nie ma nic piękniejszego niż beztroska zabawa dwóch psów lub wspólna drzemka w psim

Czytaj dalej »
greenheart-premiums karma dla psów hipoalergiczna

Aktywna zima z psem

Jesień i zima to pory roku, które ludzie chętniej spędzają w ciepłym domu. Ulewy i opady śniegu nie sprzyjają długim spacerom. Psy natomiast wciąż mają

Czytaj dalej »